Regały Do Długich Elementów
Jak zbudowane są regały Wspornikowe?
Zarówno podstawa, jak i słup regału wykonane są z wytrzymałych stalowych (HEA lub IPE) dwuteowników. Elementy te łączy się śrubami lub spawa, natomiast belki, na których spoczywa towar, są przykręcane lub zabezpieczone blokadami, opcjonalnie mogą być zakończone zdejmowanymi ogranicznikami. Dodatkowo stosuje się stężenia pionowe, które zwiększają sztywność ramowej konstrukcji.
Projektowanie i normy regałów wsporczych
Wszystkie elementy konstrukcji spełniają europejskie normy EN i są zgodne z certyfikacją ISO 9001. Projektujemy je oraz wykonujemy obliczenia statyczne przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Proces produkcji regałów wspornikowych jest zautomatyzowany, co zapewnia wysoką jakość i powtarzalność komponentów. Każda część przeszła wymagające testy laboratoryjne.
Co można składować na regałach wspornikowych?
Popularna nazwa, czyli regały dłużycowe pochodzi o dłużycy – okrągłego, wielkowymiarowego drewna o średnicy minimalnej 200 mm i długości co najmniej 9 m dla drzew iglastych oraz 6 m dla drzew liściastych. Nie dziwi zatem, że często używa się ich właśnie do składowania drewna czy też płyt. Poza tym idealnie sprawdzą się w przypadku blachy, rur, profili i prętów. Odpowiednio ustawione będą dobrym wyborem przy przedmiotach o niestandardowych kształtach jak części samochodowe, karoserie czy nawet kompletne auta.
Prostota, modułowa konstrukcja i ogromna ustawność przekładają się na szereg cech, które pozytywnie wpływają na efektywność działania magazynu. Najważniejsze z nich to:
- Pełne wykorzystanie kubatury placu lub magazynu – koniec ze składowaniem powietrza!
- Łatwy dostęp do towaru, co przekłada się na szybkość obsługi i kontroli stanów magazynowych.
- Bezpieczne, bezproblemowe przechowywanie długich i ciężkich produktów.
- Możliwość pełnego dostosowania systemu przechowywania do potrzeb i możliwości klienta.
- Konstrukcja regałów wspornikowych umożliwia oparcie na nich innych struktur, takich jak zadaszenia, osłony czy antresole.
- Wsporniki można w prosty sposób samodzielnie reorganizować, przystosowując regał do zmieniających się towarów.
- Standaryzacja umożliwia rozbudowę lub modyfikacje – przeróbka pojedynczego regału na podwójny, dodanie kolejnych wsporników czy nawet montaż antresoli.
- Możliwość obsługi ręcznej, przez dźwig lub wózek widłowy.
Skontaktuj się z nami w sprawie regałów wspornikowych:
- pod numerem telefonu +48 58 535 16 96
- wysyłając wiadomość e-mail [email protected]
- korzystając z formularza kontaktowego